Çanakkale fotoğrafları photos of Canakkale (12)

Çanakkale Hakkında Turistik Bilgiler

Çanakkale, konumu itibariyle tarih boyunca önem arz etmiştir. Troya efsanesinden Çanakkale Savaşı’na birçok önemli olayı barındırır. Büyük bir yıkım getiren ancak bu milletin zincire vurulamayacağını tarihe haykıran şanlı Çanakkale Zaferi, bu ilimizin tarihteki yerini anlatmaya yeter de artar bile.

Çanakkale’ye gittiğinizde;

Tarihteki yeri ile büyük önem taşıyan ve birçok tarihî esere ev sahipliği yapan Çanakkale, yöresel lezzetleri yönüyle de ağzınızın tatlanacağı yerlerden. Yöreye özgü tumbi ve şaraşura yemekleri gibi daha birçok lezzetli yemeğin tadına bakabilir, Gökçeada’da yüzme ve rüzgâr sörfünün keyfini çıkarabilirsiniz.

Çanakkale, Türkiye’nin büyük turistik yerlerinden biri olduğu için Çanakkale’de otel çok fazla bulunmakta. Yani Çanakkale gezinizde konaklama açısından sıkıntı çekmeyeceksiniz. 16’sı süit olmak üzere 72 oda, spor salonu, çocuk bahçesi, plaj ve havuza sahip olan Hotel Rena bunlardan sadece biri. Açık büfe restoranı, feribot limanına sadece 150m mesafede oluşuyla, şehir merkezinde bulunan Çanak Hotel, doğa ve denizle iç içe, dinlendirici bir ortama sahip Tusan Hotel ve 256 yatak ve 50.000m2’lik yüzölçümüyle bölgenin en büyük otellerinden biri olan ve Kadırga Koyu’nda bulunan Asos Dove Hotel Resort & Spa da Çanakkale otellerinden birkaçıdır. Doğal plajı ve kamp – karavan alanı gibi farklı hizmetleriyle Kum Hotel de sessiz bir tatil isteyenlere hizmet vermekte.

Çanakkale’ye gidip de Balaban Kuzu & Oğlak Çevirme’ye uğramamak olmaz. Protein açısından oldukça zengin olan kuzu ve oğlak etinin muhteşem lezzetiyle mest olacaksınız.

Çanakkale’ye çeşitli şekillerde ulaşım olanakları mevcut. İster Bayramiç Seyahat gibi otobüs firmaları veya kendi aracınızla karayolu üzerinden gidin isterseniz genişletme çalışmaları sonucu hizmete açılan havaalanını kullanın isterseniz de GESTAŞ gibi deniz araçları ile denizyolunu kullanarak ulaşın, Çanakkale, ulaşım olanakları açısından oldukça fazla alternatife sahip.

Çanakkale içinde ulaşım ise deniz ve karayolu ile sağlanmaktadır. Şehir merkezinden önemli merkezlere düzenli otobüs seferleri mevcuttur. Ayrıca araç kiralayarak bağımsız bir şekilde istediğiniz gibi Çanakkale’yi gezebilirsiniz. Gruplar için Bayramiç Seyahat‘ten minibüs, midibüs ve büyük otobüs gibi araçlar kiralayabilir, binek araç içinse ME&GA Rent a Car araç kiralama bürosunu uygun fiyatları ve son model araçlarıyla tercih edebilirsiniz.